Web PR

 

Web Public Relations (Web PR, PR w Internecie)

 

Skoro trafiłeś na naszą stronę, to zapewne interesujesz się tym, w jaki sposób można:

 

 • wykreować pozytywny wizerunek firmy za pomocą Internetu,
 • podwyższyć widoczności firmy w wyszukiwarkach,
 • przykuć uwagę internautów do firmy i wzbudzić ich zainteresowanie,
 • zapewnić szybki i efektywny przebieg informacji pomiędzy firmą a jej interesariuszami,
 • zadbać o wielokanałową i wielostronną komunikację z otoczeniem firmy,

 

Właśnie na te wszystkie potrzeby odpowiada Web PR.

 

Web PR to nowa forma komunikacji firmy z otoczeniem – przeniesiona w świat Internetu i zaadoptowana na jego potrzeby. Web PR to nie tylko budowanie wizerunku poprzez tworzenie i dystrybucję informacji prasowych czy utrzymywanie relacji z mediami. Dzięki możliwości bezpośredniej interakcji z użytkownikami (wśród których są klienci, dostawcy, przyszli pracownicy, kontrahenci itd.) firma może budować bliższe relacje z otoczeniem, wspomagać swoją widoczność w sieci i rozwijać się bez konieczności inwestowania w drogi arsenał badawczy. Innymi słowy, Web PR daje szansę na zaprzyjaźnienie się z użytkownikami i przemienienie ich w ambasadorów firmy.

 

 

Zalety Web PR

 

Web PR, czyli PR w Internecie, powinien być integralną częścią strategii marketingowej firmy w Internecie.

 

Web PR wpływa na większość działań marketingowych w Internecie:

 • stanowi podstawę dla optymalizacji i pozycjonowania;
 • przyczynia się do wzrostu ruchu na witryny firmowe;
 • wspiera i podnosi efektywność kampanii reklamowych;
 • uatrakcyjnia zawartość witryn firmowych;
 • buduje długotrwałe relacje z użytkownikami;
 • stymuluje programy lojalnościowe online;

 

Istnieje mnóstwo serwisów potrzebujących dobrego kontentu: artykułów, quizów, porad, informacji, case studies. Istnieje mnóstwo witryn firmowych, które dzięki odpowiedniemu copywritingowi znacznie zwiększą swoją atrakcyjność dla użytkowników.

 

Web PR pomoże popatrzeć na produkty, usługi oraz firmowe ekspertyzy jak na kontent, który można opublikować na wielu ciekawych stronach i zainteresować nim jak najwięcej osób.

 

Ciekawostki

 

 

Linkbaiting sztuką pozyskiwania użytkowników

 

Linkbaiting jest jednym z najnowszych narzędzi służących optymalizacji i jednym z najefektywniejszych taktyk do promocji strony WWW, gdzie web PR odgrywa zasadniczą rolę. Dzięki linkbaitingowi można osiągnąć lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania, jak również w krótkim czasie uzyskać większy ruch na stronie – a co za tym idzie, zwiększyć liczbę zainteresowanych firmą użytkowników .

 

Linkbaiting jest trudny do zdefiniowania, ponieważ obejmuje wiele różnych aktywności. Najprościej mówiąc, jest to tzw. „łowienie linków”. To wszelkie działania, które służą zdobyciu linków, ale za które nie jest pobierana opłata. Linkbaitingiem może być, np. interesujący artykuł, wpis na blogu, krótka informacja w formie newsów, coś co wywoła dyskusję wśród użytkowników Internetu. Strategii linkbaitingu jest wiele. Mają one jednak ten sam cel: służą zdobyciu większej liczby linków oraz przyciągnięciu do witryny większej liczby Internautów.

 

Podsumowując, linkbaiting jest środkiem do pozyskiwania użytkowników i zapewnienia wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.